Врахування інтерференційної складової в технічному каналі витоку інформації побічного електромагнітного випромінювання відеотракту при рознесених прийомі
DOI:
https://doi.org/10.30837/rt.2020.3.202.10Ключові слова:
побічні електромагнітні випромінювання, інтерференція радіосигналів, рознесений прийом, сигнал / шум.Анотація
Національними стандартами України, іншими нормативно-правовими документами системи технічного захисту інформації пропонується здійснювати захист відомостей, що становлять державну та іншу таємницю на об'єктах інформаційної діяльності організацій і установ всіх форм власності. Одним з небезпечних технічних каналів витоку інформації є канал побічних електромагнітних випромінювань відеотракту засобів електронно-обчислювальної техніки. Важливим елементом такого каналу є засоби радіо-, радіотехнічної розвідки, що використовуються зацікавленою стороною для перехоплення побічних електромагнітних випромінювань. Одним із напрямів удосконалення застосування засобів розвідки є рознесений прийом побічних електромагнітних випромінювань. При оцінці можливостей рознесеного прийому необхідно враховувати явища інтерференції відбитого від поверхні землі сигналу з сигналом прямого поширення від засобу електронно-обчислювальної техніки до прийомних антен розвідки.
Стаття присвячена аналізу необхідності врахування інтерференційного множника поширення електромагнітних полів при оцінці можливості ведення розвідки побічних електромагнітних випромінювань при рознесеному прийомі. Визначено підходи для врахування чинників впливу на інтерференцію ПЕМВ. Запропоновано складові частини кількісної моделі технічного каналу витоку інформації, що дозволяють проводити врахування факторів, що впливають на співвідношення сигнал/шум сигналу, що сприймається апаратурою розвідки.Посилання
ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ Захист інформації. Технічний захист інформації. Основні положення. ДСТУ 3396.0-96.
ДЕРЖАВНИЙ СТАНДАРТ УКРАЇНИ Захист інформації. Технічний захист інформації. Порядок проведення робіт. ДСТУ 3396.1-96.
Воронов В.Р., Заболотний В.І., Лиско В.І. Модель технічного каналу витоку інформації побічними електромагнітними випромінюваннями відеотракту при рознесеному прийомі // Прикладна радіоелектроніка. 2019. Т. 18. №3,4. С. 208-213.
Заболотний В.І., Герасименко Є.В., Перепадя В.І. Дослідження змін форми сигналу у каналі побічних електромагнітних випромінювань монітору // Радиотехника. 2014. Вып. 176. С. 116-121.
Никольский В.В., Никольская Т.И. Электродинамика и распространение радиоволн: учеб. пособие. 3-е изд. Москва : Наука, 1989. 543с.
Заболотний В.І., Ясиновий С.Ю. Дослідження спектрів побічних електромагнітних випромінювань дискретних імпульсів сигналів в умовах впливу навколишнього середовища // Прикладна радіоелектроніка. 2009. Т. 8. №3. С. 359-365.
Соболь И. М. Численные методы Монте-Карло. М. : Наука, 1973. 312 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access)